WEB 016
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POSČANIČKA I ODBORNIČKA PITANJA

Ići dole

POSČANIČKA I ODBORNIČKA PITANJA Empty POSČANIČKA I ODBORNIČKA PITANJA

Počalji  Admin Čet Apr 02, 2009 11:27 pm

PRVA KANCELARIJA POSLANIKA, JUGpress



Osnovna ideja ovog projekta je približavanje poslanika i Skupštine građanima, rekla je danas, na otvaranju prve kancelarije poslanika u Srbiji Snežana Stojanović-Plavšić, poslanica G17 plus.
Ona s ezahvalila NDI i USAID na finansijskoj podršci ovom projektu, kao i na saradnji Skupštini Srbije i njenim poslanicima.
"Ideja je da kancelarija bude mesto koje će biti otvoreno za sve građane, kako bi susreli svoje poslanike i razgovarali sa njima o svojim problemima, pre svega u ostvarivanju boljih kontakata između građana i izvršne vlasti. Kancelarija će biti mesto gde ću sa zadovoljstvom slušati sve primedbe i sugestije koje građani Leskovca imaju, čak i ako žele da nešto promene, bilo da se radi o zakonodavnoj, bilo o izvršnoj vlasti" rekla je Plavšićeva.
Ovo je prva kancelarija u Srbiji, ali je ovo projekat širih razmera i on će obuhvatiti čitavu državu i veći broj poslaničkih grupa u parlamentu. pored Leskovca biće za početak otvorene još dve kancelarije u Beogradu koja će biti u nadležnosti DS i u Novom Pazaru koja će držati LDP, pojasnila je Plavšićeva.
"Građani će, sigurna sam, što i očekujem, s obzirom na stanje u našoj državi, pre svega od mene tražiti posao, u najviše slučajeva. Ja kao poslanica ne mogu da im ga nađem, ali ću se radom u parlamentu sigurno zalagati da olakšam neku od mogućnosti za njihovo zaposlenje.Duboko sam uverena da ćemo raditi veoma uspešnoi i da će pokazatelj svega biti jako dobra ideja. Ovom kancelarijom nećemo samo poboljšati konumnikaciju između građana i parlamenta, već i ostvarivanje njihovih potreba u izvršnoj vlasti".
Ona je istakla da je ovo jedan od načina povratka poverenja birača u Parlament Srbije.
"Parlament nije ono što gradjani mogu da vide na televizijskim prenosima, postoji drugi nivo koji nije tako vidljiv a u kome poslanici polako, korak po korak, prave pomake i rešavaju neke veoma važne probleme", rekla je Plavšićeva
Ambasador SAD Kameron Manter je kao veoma pozitivan korak ocenio otvaranje ove kancelarije.
"Ovo je jedan napor na kome čestitamo i lokalnom rukovodstvu i parlamentu u činjenici da i građani žele i podržavaju ovakvu inicijativu. U ovom trenutku imamo nešto što izgrađuje poverenje i izgrađuje razumevanje građana koji će imati bolju sliku oko toga šta zakonodavna vlast treba da radi, a s druge strane opet želju da predstavnici tog parlamenta pokušaju da ispune i pomognu u rešavanju svakodnevnih problema građana.
Činjenica da je Nacionalni demokrtatski Institut želeo da pomogne ovoj inicijativi, i razlog zbog kojeg sam ja ovde danas, jeste to da je vaš uspeh i naš uspeh. Ukoliko ste vi u stanju da imate jednu čvrstu vezu između vaših izabranih poslanika i vašeg biračkog tela, mi svakako želimo da takvu ideju podržimo"m rekao je Manter.
JUGpress
http://web016.blogspot.com/

Admin
Admin

Broj poruka : 64
Datum upisa : 01.04.2009

https://web016.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

POSČANIČKA I ODBORNIČKA PITANJA Empty Re: POSČANIČKA I ODBORNIČKA PITANJA

Počalji  Admin Ned Apr 05, 2009 1:38 pm

DRŽAVA ĆE POMOĆI LESKOVCU, JUGpress

Leskovac je posetio Dušan Petrović, potpredsednik Demokratske stranke, nekoliko predstavnika Ministarstava finansija i životne sredine i prostorgnog planiranja, kao i direktor PTT-a. Oni su u razgovoru sa gradonačelnikom Slobodanom Kocićem Leskovcu obećali punu podršku u, kako je rečeno, izlasku grada iz krize u kojo se nalazi.
Na sastanku je razgovarano o završetku vodosistema „Barje“, izgradnji nadvožnjaka na ulazu u grad i izgradnji Centralnog postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda. Obećano je danas da će Beograd zasigurno potpomoći ove projekte i njihov završetak. Oni su podržali i ideju gradskih čelnika da se Leskovcu ustupi imovina nekih gradskih preduzeća koja još uvek nisu privatizovana.
Dušan Petrović, zamenik predsednika DS i predsednik Upravnog odbora NIS-a, istakao je da je Leskovac od svih gradova u Srbiji u najtežem položaju i da će Vlada Republike Srbije zasigurno finansijksi potpomagati Leskovac, koliko to dozvole uslovi u kojima se nalazi čitava zemlja, misleći na posledice svetske ekonomske krize.
„Rebalans Republičkog buđžeta predstoji, tako da nije moguće reći na koji način i u kolikoj meri ćemo potpomoći Leskovac, iako će on, sada na čelu sa Slobodanom Kocićem, niti prioritet Vlade.
Štednja je danas najvažnija reč među građanima Srbije i mi u potpunosti podržavamo započet proces racionalizacije gradskih uprava koji sprovodi gradonačelnik Leskovca, sa najvećim brojem zaposlenih u zemlji“ rekao je Petrović.
On je istakao da se u Leskovcu mora razviti svest i raditi na dovođenju novih investitora koji će ulagati u grad u njegovu privredu, a da je o tome najviše treba da vodi računa lokalna vlast.
„mi smo svesni toga da je malo stranih investitora koji žele da ulažu van Beograda. Međutim, smatramo da Leskovac ima odlične uslove za njihovo ulaganje. Za to isključivo treba da se potrudi lokalna vlast u svakom gradu, da privuče ulagače i ulaže u svoj privredni razvoj“ objasnio je Petrović.
Ipak, kako je naglasio Petrović, uslov da se pomogne Leskovcu da se ozbiljno krene sa štednjom i da se smanji preveliki broj radnika u gradskim upravama i javnim preduzećima.
Državni sekretar Ministarstva finansija, Miodrag Đidić, takođe je potvrdio da će finansijska pomoć Leskovcu početi odmah nakon rebalansa buđžeta, a predložio je i konkretnu pomoć.
„Ministarstvo finansija će zasigurno pojačati lokalnu poresku administraciju, pred kojom je važan zadatak da prikuplja poreze na imovinu i poreze gradskog građevinskog zemljišta. To za sada ne ide baš u najboljem pravcu, ali smo se zato i odlučili na ovakav korak“ istakao je Đidić.
Leskovac će, kako je najavljeno, najzad dobiti i dugo očekivanu velelpnu poštu na železničkoj stanici, obećanje je Gorana Ćirića, generalnog direktora pošta Srbije. On je najavio i da će radnici u Leskovačkoj pošti morati da rade mnogo efikasnije.
„Radna jedinica pošte u Leskovcu je do sada najčešće bila na dnu efikasnosti i profitabilnosti. Sada, sa novim rukovodstvom to mora da se promeni i mislim da su rezultati već vidljivi“ rekao je on.
Gradonačelnik Leskovca Slobodan Kocić je ipak tvrdog mišljenja da Vlada Republike Srbije mora mnogo više da uradi za sva nerazvijena područja na teritoriji Srbije i potpomogne konkretnim planovima, programima, pa i finansijski, njihov napredak, što je bio i zaključak današnjeg radnog sastanka u Leskovcu.

JUGpress
http://web016.blogspot.com/

Admin
Admin

Broj poruka : 64
Datum upisa : 01.04.2009

https://web016.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu